Announcement

LIST1 OF PROVISIONALLY SELECTED CANDIDATES OF UKG - IX 2017-18

 

 

LIST OF UKG 2017-18

 

S.No

App No

Name of the candidate

Father's Name

1

12814

AMMINA JITHESH SUBRAMANYAM

AMMINA SRINIVASA RAO

2

12816

AMMINA JASWITHA PRAMODA SRILASYA

AMMINA SRINIVASA RAO

3

12238

JUHITH VARMA SIRAVURI

S.RAMACHANDRA VARMA

4

12534

N.LAASYA

NISTALA.CHAKRADHAR

5

12514

PIKKELLA SIDDHARTH RAJ

PUKKELLA SATYANARAYANA

6

13423

MADAMANCHI DHANVITHA

M VENKATESWARA RAO

7

12926

ABHINAY YADAV

MADHUSUDHAN A

8

12594

GOGINENI SHAMITHA SREE

GOGINENI RAJA VISHNU VARDHAN RAO

9

12646

GANDUPALLI LAKSHMI SHAMANTH

DR G.YUGANDHAR

10

12657

MADETI YOJIT KESHAV

M PAVAN KUMAR

11

13470

MURAPAKA MANVITH KUMAR

MURAPAKA LAXMI VARA PRASAD

12

12836

MANTHENA DEEPSHIKA VARMA

MANTHINA SRINIVASA RAJU

13

12615

VANKALA MEAGHA SANJANA

SATYAM

14

12370

CHINTAPALLI SRIKHARA AKSHAYA

CHINTAPALLI KIRAN KUMAR 

15

13368

GIDUTURI CHARAN DEEP

GIDUTURI RAMANA MURTHY 

16

13374

KARTHIKEYA KAVURI

RAMESH KAVURI

17

12641

VANAPALLI VENKATA SATYA SURYA EEASHAN

VANAPALLI VENKATA SATYA SAI RAMAKRISHNA

18

12319

ETHALAPAKA TEJASEE

E K V PRASAD

19

12360

KUPPILI JYOTHI SRI SWAROOP REDDY

KUPPILI YELLAJI REDDY

20

12270

CHINCHALAPU DYUTI SRINIJA

KRISHNA CHINCHALAPU

21

13077

DEVADA DEEKSHITH REDDY

DEVADA APPALAKONDA REDDY



 

 

LIST OF 1STD 2017-18

 

S.No

App No

NAME OF THE CANDIDATE

FATHER'S NAME

1

13445

ALANA MEENAKSHI KOLAGATLA

MADHU KOLAGATLA

2

13480

KOTNALA VARSHITH NAG

K.NAGARJUNA SRINIVASA RAO

3

12512

AANYA SINHA 

AMRENDRA NATH SINHA 

4

12189

BURMAPURAM NIDHISHAA DHEERAJ

B.V.DHEERAJ KUMAR

5

12619

INDUGABILLI SAATHVIKA GANDHI

INDUGABILLI UDAY PRATAP

6

13357

PONNAM SAI MADHAVA

K KIRAN

7

13432

RAKESH TEJA

VENKATA MURALI KRISHNA

8

12210

MISS POTALA DEEPIKA

POTALA GANESH REDDY

9

13345

CHEKURI VENKATA HRITHIKA

CH.V.VIJAY VARMA

10

12908

BUDDEPU MUKESH REDDY

BUDDEPU . MADHUBABU

11

13086

MATTA DANVIR ROSHAN

MATTA SANKARA SASTRY

12

12024

RUDRAKSHYA RANJAN PATTANAIK

RASHMI RANJAN PATTANAIK

13

12437

ANANYA BHARDWAJ

BIPIN KUMAR

14

13082

SINGAMPALLI HARSHASANJAY

SRINIVASA RAO

15

13222

GORLE ADITYA

GORLE MAHESWARA RAO

16

13240

GORLE JHOTSHNA SREE

GORLE RAMARAO

17

13510

SATHMIKA POTHALA

RAVI KUMAR POTHALA

18

12683

KOVVURI LALITH VIJAY SATHWIK REDDY

KOVVURI SRINIVASAREDDY 

19

12528

ALLURI TANISHA

ALLURI RAJESH

20

12215

KUNA SANTOSH NAVEEN

KUNA SREENIVASA RAO

21

12783

SRI LALITHA BHAVAGNYA VARMA KALIDINDI

VENKATA SUBRAMANYA PRAVEEN KALIDINDI

22

13141

LIPSITA MALLIK

NIRMAL RANJAN MALLIK

23

11994

SAI AIYANSH BHAMIDIPATI

ER. SUNIL KUMAR B

24

12033

AKASAPU SAI ESHANTH

DIVORCED

25

12664

PASUMARTHI ABHINAV

P GANESH GUPTA

26

12376

M V V SRI HIMANI

M SATYANARAYANA

27

13455

MARAGADA NIVRITHI

MARAGADA LEE RAJU

28

12027

AJJAMPUDI SATHVIK

A V R K SATYA PRASAD

29

12702

ADITYA SABATA

JUDHISTIR KUMAR SABATA

30

12925

KAKI JOSHYASRI

KAKI NANAJI 

31

12216

KILLAMSETTY AKSHITA

KILLAMSETTY PRASANTH KUMAR

32

13073

RUTHVIK MANIKANTA

SURESH

33

13474

ADITI SODHANI

VIKAS SODHANI

34

12337

PRAGADA.MOKSHITA

PRAGADA.SHANMUKHA RAO

35

12074

VIRAJ SINGH

BIRENDER SINGH

36

12018

BAVISETTI RUTHVIK

B.VIJAYKUMAR

37

12579

SAMYAK SHALIL RATH

SATYABRAT RATH

38

13403

TARIGOPPULA SRINIVASA KARTHIKEYA

T S N MURTHY

39

12064

THAMAN EDUPUGANTI

VENKATESWARA RAO EDUPUGANTI

40

13285

MALLINA NAIPUNYA

MALLINA SUDHAKAR

41

12017

VECHALAPU DHARSHITA

VECHALAPU GANGADHARARAO 

42

12596

AYITAMSETTY GINA GOVIND KRISHNA VISHAL

A RENUKA GOPALA KRISHNA

43

12374

KANDAPILLE HARIKESH

KANDAPILLE BALARAJU

44

12963

GOLLA VENKATA PRANITHA

KRISHNAIAH

45

12153

AVANTIKA KUMARI

ARVIND KUMAR



 

 

LIST OF CLASS 2ND STD 2017-18

 

S.No

App No

NAME OF THE CANDIDATE

FATHER'S NAME

1

12653

KHADAR KIRAN K

ESWAR KUMAR

2

13413

TIRUMALARAJU SRISARANYA

TIRUMALARAJU NARASIMHA VARMA

3

13096

CHOKKAKULA RITHVIK

CHOKKAKULA MANOJ KUMAR 

4

13163

DOWLAPALLI YAKATHA DHAKSHAYANI 

DOWLAPALLI YELLA RAO

5

12703

SAKETI HANISHA

CHANDRA SEKHAR

6

12313

BASEERUN MOMIN ASMA

SHAIK HANIEFUDDIN

7

12310

MOHAMMED KWAJA MOINUDDIN SHARIF

SHAIK HANIEFUDDIN

8

12260

SUYODHA SAMRAT MEKAPOTHULA

RANGA REDDY



 

 

LIST OF CLASS 3RD STD 2017-18

 

S.No

App No

NAME OF THE CANDIDATE

FATHER'S NAME

1

12655

ADITYA DHANKAR

MANOJ DHANKAR

2

12875

TIRUMALAREDDY VENKATA SAI CHARISHMA

TIRUMALAREDDY NAGESH KUMAR

3

12032

YERRA VENKAT VIGNESWARA YASWANTH

YERRA NOOKA RAJU

4

13156

NAGAVARAPU VENKATA ANSHIKA

N S N MURTY

5

12944

GAURAV KAVURU

RVIND KAVURU

6

13386

BANDARU MOHIT SAI

GUPTHAJI

7

13444

MUGADA AKHIL

MUGADA RAMBABU 

8

13521

GODAY SAMPATH HAVISH

G V MADHUSUDANA RAO



 

 

LIST OF CLASS 4TH STD 2017-18

 

S.No

App No

NAME OF THE CANDIDATE

FATHER'S NAME

1

12670

JASWIT AKRASH .CHAPPA

ASHOK CHAPPA

2

12792

KOLLI LAKSHMI PRANATI

KOLLI ANIL KUMAR

3

13440

P.BHAVIN

P.GOPIKRISHNA

4

12452

KALA VIJAYA SRI

KALA ESWARA RAO

5

12693

YALAMANCHILI JAYANTH

Y SATISH

6

11995

KARELLA JASWANT VEERA JAWAHAR ROY

KARELLA BHASKAR



 

 

LIST OF CLASS 5TH STD 2017-18

 

S.No

App No

NAME OF THE CANDIDATE

FATHER'S NAME

1

13204

V ANIL SURYA

V HARI SHANKAR

2

12684

AMAN CHANDRASHEKHAR DANGE

CHANDRASHEKHAR DANGE

3

12139

DHARMANA.ABHI

9989071740

4

12308

SADHANA

ANIL KUMAR

5

12527

BHANU PRATAP GUTHEY

MADHU MOHAN G

6

12562

SAHITI REJETI

MURALIDHAR REJETI

7

12697

P.KRISHNA SAI DINESH

P.SIVA PRAKASH

8

13042

BALAGA SAI PRASANNA LAXMI

BALAGA NARASIMHA MURTHY

9

12278

ANVESH BUCHI

ANJI REDDY

10

12190

INABATHINA HEM ABHIRAM

INABATHINA KOTESWARA RAO

11

12194

INABATHINA HEM ABHINAY

INABATHINA KOTESWARA RAO



 

 

LIST OF CLASS 6th STD 2017-18

 

S.No

App No

NAME OF THE CANDIDATE

FATHER'S NAME

1

12583

G RAJA RAVINDRA SAM RAJ

GVVS NARAYANA

2

12845

SAMBANA SAMHITA

DR. RAMESH SAMBANA

3

12770

ROHITH KOYYANI

K N NARASINGA RAO

4

12603

NELIPUDI SAI ADITYA

NELIPUDI ANAND

5

13292

YARRAMREDDY CHAITANYA

Y KRISHNA PRASAD



 

 

LIST OF CLASS 7th STD 2017-18

 

S.No

App No

Name of the candidate

Father's Name

1

12597

LIKITHA VIYYAPU

SURYA PRASAD. VIYYAPU 

2

12136

CHERUKURU MOUNICA

CHERUKURU BANGARURAJU

3

12412

GOTRU RONALD RAJESH

GOTRU RONALD RAJESH

4

12040

BAYANA VAISHNAVI

BAYANA PRASAD

5

12357

BUDDA GURU SURYA CHARAN

BUDDA YERRANNA



 

 

LIST OF CLASS 8th STD 2017-18

 

S.No

App No

Name of the candidate

Father's Name

1

13425

K SUDHA

DR. K V RAJENDRA PRASAD

2

13517

MEESALA HIMAJA

MEESALA SUGUNAKARA RAO

3

12719

SAI PRANAY POOSARLA

RAMA GANESH

4

12753

SINGARAPU TANASI

SINGARAPU SRINIVASA RAO

5

13131

ANNASAMUDRAM SRI HARSHA VARDHAN

A SRINIVAS

6

13414

MALLIMOGGALA RAYSSMITH SAI

M S JANARDHANA RAO

7

13269

B S AMUKTHAMALYADA

B V SITARAM

8

12532

SIRIGIRI VENKATA SATYA PAWAN

S SRINIVASA RAO

9

13197

BORA TANVI REYA REDDY

B.S.PRASAD REDDY

10

13025

CH. MURAHARI MOHAN SAI KRISHNA

CH APPALARAJU